...::قافله سالار عشق::...

.....::عمومی.مذهبی.ولایت فقیه.سیره شهدا. امام زمان ::....

...::قافله سالار عشق::... - عمومی

رضا
...::قافله سالار عشق::... .....::عمومی.مذهبی.ولایت فقیه.سیره شهدا. امام زمان ::....

حجاب، تاج افتخار زن مسلمان

حجاب، تاج افتخار زن مسلمان

حجاب، تاج افتخار زن مسلمان

 

نویسنده: عبداللطیف نظری

 

واژه حجاب در لغت و اصطلاح

حجاب در لغت به معنای پرده، پوشش و حایل است. در کتاب لسان العرب درباره معانی آن چنین آمده است: «حجاب به معنای پوشش است. زن محجوبه یعنی زنی که به وسیله‏ای پوشیده شده است».1 در زبان فارسی نیز برای کلمه حجاب معانی متفاوتی نقل شده است. فرهنگ‏های معین و عمید برای واژه حجاب معانی زیر را عرضه کرده‏اند: پرده، سِتر، نقابی که زنان چهره خود را بدان پوشانند، رویْ‏بند، و چادری که زنان سرتاپای خود را بدان پوشانند.2 علاوه بر معانی فوق، در لغت، معانی دیگری نیز برای واژه حجاب ذکر شده است. واژه حجاب در اصطلاح دینی به معنای «پوشش مخصوص زنان» به کار می‏رود.

 

 

واژه حجاب در نگاه شهید مطهری

«حجاب» واژه‏ای است عربی که دارای معانی مختلفی در لغت و اصطلاح است. شهید مطهری رحمت الله علیه در بیانات محققانه خود در این زمینه، چنین نگاشته‏اند: «کلمه حجاب هم به معنی پوشیدن است و هم به معنی پرده و حجاب. بیشتر استعمالش به معنی پرده است. این کلمه از آن جهت مفهوم پوشش می‏دهد که پرده، وسیله پوشش است و شاید بتوان گفت که به حسب اصل لغت، هر پوششی حجاب نیست؛ آن پوشش حجاب نامیده می‏شود که از طریق پشت پرده واقع شدن صورت گیرد. استعمال کلمه حجاب در مورد پوشش زن، یک اصطلاح نسبتا جدید است. در قدیم و مخصوصا در اصطلاح فقها، کلمه «ستر» ـ که به معنی پوشش است ـ به کار رفته است. بهتر این بود که این کلمه عوض نمی‏شد و ما همیشه همان کلمه «پوشش» را به کار می‏بردیم؛ زیرا معنی شایع لغت حجاب، پرده است و اگر در مورد پوشش به کار برده می‏شود به اعتبار پشت پرده واقع شدن زن است و همین امر موجب شده که عده زیادی گمان کنند که اسلام خواسته است زن همیشه پشت پرده و در خانه محبوس باشد و بیرون نرود».3

 

بانوان و حفظ عفت عمومی(با تکیه بر دیدگاه امام)
حضرت امام خمینی رحمت الله علیه بارها بر وظایف و مسئولیت‏های اجتماعی بانوان تأکید ورزیده‏اند و در عین حال حفظ شئون دینی را یادآور شده‏اند. ایشان می‏فرمایند: « امروز باید خانم‏ها وظایف اجتماعی خودشان را و وظایف دینی خودشان را باید عمل بکنند و عفت عمومی را حفظ بکنند و روی آن عفت عمومی، کارهای اجتماعی و سیاسی را انجام دهند».4

 

زنِ بدحجاب در نگاه امام رحمت الله علیه

بنیان‏گذار جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی رحمت الله علیه ، زن‏ها را به تقوا سفارش و از ملعبه قرار گرفتن به شدت نهی کرده و فرموده است: «از جنایت‏های بزرگی که به ملت ما شد... بانوان ما را ملعبه کردند. بانوان ما را مثل عروسک‏ها کردند. اینها می‏خواستند زن را مثل شی‏ء، مثل یک چیز، مثل یک متاع، به این دست و آن دست بگذارند. زن هم باید از فساد اجتناب کند. زن‏ها نباید ملعبه جوان‏های هرزه بشوند. زن‏ها نباید مقام خودشان را منحط کنند و خدای‏ناخواسته بزک‏کرده بیرون بیایند و در انظار مردم فاسد قرار گیرند. زن‏ها باید تقوا داشته باشند. زن‏ها اختیار دارند، همان‏طوری که مردها اختیار دارند. آنها که زن‏ها را می‏خواهند ملعبه مردان و ملعبه جوانان فاسد قرار بدهند جنایت‏کارند. زن‏ها نباید گول بخورند. زن گمان نکند این مقام زن است که بزک‏کرده بیرون برود با سرِ باز و لخت. این مقام زن نیست. این عروسک بازی است نه زن. زن آدم‏ساز است؛ زن مربی است».5

 


موضوعات مرتبط: عمومی

ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه 4 دی1391 | 22:45 | نویسنده : رضا |

می دانید چرا شراب حرام است؟

soojeha sharab می دانید چرا شراب حرام است؟

 

می دانید چرا شراب حرام است؟

علاوه بر آیات و روایات امروزه از نظر علمى نیز مضرات مصرف مواد الکلى به اثبات رسیده است. دانشمندان به این واقعیت اعتراف داشته‏اند که از جمله آثار زیان بخش شراب، پیامد سویى است که روى مغز و عقل مى‏گذارد و آن را از کار مى‏اندازد. روشن است که با از بین رفتن عقل، پرده شرم و حیا دریده مى‏شود. در نتیجه میدان به دست غرایز حیوانى مى‏افتد. انسان به صورت حیوانى وحشى و لجام گسیخته درمى‏آید.

نوشابه‏ هاى الکلى پس از استفاده سریعاً جذب خون مى‏شود . خون در مسیر خود مغز را بى نصیب نمى‏گذارد، در نتیجه عمل سلسله اعصاب رو به ضعف مى‏رود و خویشتن دارى که ارادى و منشأ شرم و حیا در انسان و مانع از بروز کارهاى زشت است، از دست مى‏رود.

همانطور که امام رضا علیه السلام فرمودند: خدا شراب را بدان جهت حرام کرد که مایه فساد و بازداشتن عقل از درک حقایق و از بین بردن شرم و حیا است.
مشروبات الکلى به پنج دلیل از محرّمات شمرده مى شود:
دلیل اول – کتاب (قرآن)

در قرآن کریم آیات فراوانى وجود دارد که حرمت مشروبات الکلى را به زبان کنایه و یا موردى بیان مى کند، ولى ما به صریح ترین آنها مى پردازیم:

۱ـ «انّما الخمر و المیسر و الانصاب و الازلام رجس من عمل الشیطان فاجتنبوه لعلکم تفلحون؛ (مائده (۵) آیه ۹۰)

تحقیقاً شراب و انواع قمار و بت پرستى و یا سنگ هایى که براى قربانى نصب شده و چوبه هاى قرعه (براى کشف امور غیبى)، پلیدى از کارهاى شیطان است، از آن دورى گزینید، شاید رستگار شوید.»

۲ـ «انما یرید الشّیطان ان یوقع بینکم العداوة و البغضاء فى الخمر و المیسر…؛ (مائده (۵) آیه ۹۱) شیطان مى خواهد کینه توزى و دشمنى را از طریق شراب و قمار در میان شما بیفکند و تضادهاى داخلى را تشدید نماید و شما را از یاد خدا و نماز باز دارد، آیا باز هم دست از آن بر نمى دارید.»

۳ـ «یسئلونک عن الخمر و المیسر قل فیهما اثم کبیر و منافع للناس و اثمهما اکبر من نفعهما؛ (بقره (۲) آیه ۲۱۹)

تو را از شراب و قمار مى پرسند، بگو: در آن دو گناهى بزرگ است و سودهایى براى مردم و گناهشان از سودشان بیشتر است.»

به اجماع فقهاى شیعه و سنّى، شراب، نجس و حرمت آن محرز است. اکثر عالمان دینى مشروبات را حتى به نام دارو نیز تجویز نمى کنند، چرا که خداوند متعال شفایى در حرام قرار نداده است. تمام فقیهان اسلامى براى شراب خوار اجراى حد شرعى (هشتاد ضربه شلاق) را واجب نموده اند

دلیل دوم – احادیث نبوى و علوى (سنت)

در مجامع شیعه و سنّى، این حدیث معروف است که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) ده گروه را لعنت کرده است که به گونه مستقیم یا غیر مستقیم در شراب سازى دخالت دارند: ۱ – کسى که درخت انگور را به نیت شراب غرس کند؛ ۲ – آن که بدین قصد از درخت تاک پاسدارى نماید؛ ۳ – خریدار مشروبات؛ ۴ – فروشنده آن؛ ۵ – کسى که مى نوشد؛ ۶ – کاسبى که از شراب فروشى پولى به دست مى آورد؛ ۷ – فشار دهنده انگور به انگیزه ساختن شراب؛ ۸ – افرادى که مشروبات را حمل و نقل مى کنند؛ ۹ – تحویل گیرنده آن؛ ۱۰ – ساقى یا کسى که شراب براى دیگرى مى برد. ( فروع کافى، چاپ جدید، ج ۶، ص ۴۳۰ – ۴۲۹)

در اسلام هیچ گناهى تا این حد نکوهیده نشده است. پیامبر (صلی الله علیه و آله) به حضرت على (علیه السلام) فرمود: «اگر همه گناهان را در خانه اى جمع کنند، کلید آن شراب است.» ( وسائل الشیعه، ج ۱۷، ص ۲۷۱)

امام على (علیه السلام) مى فرماید: «خداوند شراب و مى گسارى را براى سلامت عقل حرام کرده است.» ( نهج البلاغه، حکمت ۲۵۲)

امام صادق (علیه السلام) نیز فرمود: «اگر کسى دخترش را به شراب خوار بدهد مانند این است که او را در آتش انداخته است.» (وسائل الشیعه، ج ۱۷، ص ۲۴۹)

نوشابه‏هاى الکلى پس از استفاده سریعاً جذب خون مى‏شود . خون در مسیر خود مغز را بى نصیب نمى‏گذارد، در نتیجه عمل سلسله اعصاب رو به ضعف مى‏رود و خویشتن دارى که ارادى و منشأ شرم و حیا در انسان و مانع از بروز کارهاى زشت است، از دست مى‏رود

دلیل سوم – عقل

برخى از عقلاى جهان به خصوص پزشکان متعهد بر اساس موازین عقلى و علمى و بلکه مشاهدات حسى معتقدند الکلِ مسکِر انسان را از حالت عادى خارج مى سازد و براى مدت زمانى او را در مستى و بى خبرى نگه مى دارد و در این حالت هرگونه عمل خطرناک و یا شرم آورى از وى امکان صدور مى یابد.

دلیل چهارم – اجماع

به اجماع فقهاى شیعه و سنّى، شراب، نجس و حرمت آن محرز است. اکثر عالمان دینى مشروبات را حتى به نام دارو نیز تجویز نمى کنند، چرا که خداوند متعال شفایى در حرام قرار نداده است. تمام فقیهان اسلامى براى شراب خوار اجراى حد شرعى (هشتاد ضربه شلاق) را واجب نموده اند.

دلیل پنجم – علوم طبیعى (علم پزشکى)

(منظور از علوم طبیعى، استنتاجاتى است که متفکران از آن دارند. هنگامى که علم خطرات و مضرّات شراب را کشف مى کند، عقل حرمت آن را اعلام مى دارد.)

از نظر علم پزشکى نیز حرمت شراب، محرز است، زیرا کتاب هاى متعددى درباره زیان هاى آن از سوى پزشکان دل سوز نوشته شده است.


موضوعات مرتبط: عمومی

تاريخ : شنبه 2 دی1391 | 15:14 | نویسنده : رضا |

دیدگاه قرآن پیرامون پایان دنیا در 21 دسامبراین روزها شایعه پیان دنیا در روز 21 دسامبر به بزرگترین و داغ ترین شایعه در دنیا تبدیل شده است كه برای بررسی این مسئله دیدگاه قرآن را  در قالب چند نكته كوتاه مورد بررسی قرار می دهیم :

1)با توجه به آیات الهی یقینا می دانیم كه روزی زمین و آسمان ها دگرگون می شوند و تحولات بزرگی در آنها اتفاق خواهد افتاد اما زمان آن برای ما روشن نیست 

2)در روایات اسلامی ما را از تعیین وقت پیرامون دو موضوع نهی كردند،یكی مسئله ظهور و دیگری مسئله قیامت است  و دلائل زیادی برای این نهی بیان شده است كه از جمله آنها اثر تربیتی مجهول بودن زمان این است.

3)آنچه در آیات الهی به صورت متعدد به آن پرداخته شده، این است كه زمان  پایان دنیا و به دنبال آن زمان برپایی قیامت مسئله ای است كه علم آن تنها در نزد خداوند متعال است و حتی  ظاهرا پیامبران الهی نیز از این مسئله اطلاعی نداشته اند كه از جمله آیات این آیه شریفه است كه می فرماید:

( یَسْأَلُكَ النَّاسُ عَنِ السَّاعَةِ قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ اللَّهِ وَمَا یُدْرِیكَ لَعَلَّ السَّاعَةَ تَكُونُ قَرِیبًا :مردم از تو درباره رستاخیز می پرسند، بگو «علم آن فقط نزد خداست» و چه می دانی؟ شاید رستاخیز نزدیک باشد)( احزاب: 63)

نكته آخر اینكه از عقائد مسلم ما این است كه قبل از پایان دنیا ظهور امام دوازدهم  و سپس رجعت اتفاق خواهد افتاد و قبل از این دو حادثه هر گز دنیا پایان نخواهد یافت.

نویسنده:حافظان نور 


موضوعات مرتبط: سیاسی ، عمومی

تاريخ : جمعه 1 دی1391 | 19:10 | نویسنده : رضا |

شب یلدا

 

گویند نیست از شب یلدا درازتر
پیداست شام غریبان ندیده‌اند


موضوعات مرتبط: عمومی

تاريخ : جمعه 1 دی1391 | 18:57 | نویسنده : رضا |

مستند «امروز پایان دنیاست؟» + دانلود

دیدبان: اول دی‌ماه 1391 برابر با 21 دسامبر 2012 میلادی، روی کره زمین یک انقلاب زمستانی رخ خواهد داد. با خاموش شدن خورشید، یخبندان همه‌جا را فرا می‌گیرد و کمی بعد یک سیاره با زمین برخورد می‌کند و تمام حیات و اثرات آن را نابود می‌کند.

این رخدادی است که گفته می‌شود تمدن مایاها پیش‌بینی کرده بودند و امروز به یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های بسیاری از مردم جهان تبدیل شده است. اما اگر ماجرای پایان یافتن دنیا در روز 21 دسامبر 2012 و جزئیاتی که از آن در اینترنت منتشر شده حقیقت دارد، پس چرا دولت‌ها از زمان نابودی دنیا سخنی به میان نمی‌آورند؟ آیا آنها می‌خواهند از وحشت‌ و وقوع آشوب‌های بزرگ و غیر قابل کنترل مردم پیشگیری کنند؟

چه چیزی باعث شده تا ما باور داشته باشیم که قرار است در پایان 2012 اتفاق بدی رخ دهد؟

پایگاه دیدبان در یک مستند اینترنتی 14 دقیقه‌ای با عنوان «امروز پایان دنیاست» به تحلیل کوتاه فرضیات مطرح شده درباره پایان دنیا می‌پردازد و تلاش می‌کند تا به پرسش‌های ایجاد شده در ذهن کاربران اینترنت درباره جنجال بیست و یکم دسامبر پاسخ دهد.


لینک دانلود مستند با کیفیت بالاموضوعات مرتبط: عمومی

تاريخ : دوشنبه 27 آذر1391 | 22:56 | نویسنده : رضا |

خوب است!

و مگر نه آن‌که گردن‌ها را باریک آفریده‌اند
تا در مقتل کربلای عشق
آسان‌تر بریده شود
ومگر نه آن‌که از پسر آدم
عهدی ازلی ستانده‌اند
که حسین را از سر خویش
بیش‌تر دوست داشته باشد*...

*سید مرتضی آوینی

موضوعات مرتبط: عمومی

تاريخ : دوشنبه 27 آذر1391 | 22:50 | نویسنده : رضا |

حمله Angry Birds به ایران ؛ عکس


حمله Angry Birds به ایران ؛ عکس
بازی پرندگان خشمگین و سازندگان آن این بار هوای حمله به ایران را در سر می‌پرورانند.
[-] اندازه متن [+]

به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز (July 26)، بازی رایانه‌ای محبوبی که اکثر کاربران رایانه با آن آشنا هستند، بازی «پرندگان خشمگین»‌ یا همان Angry Birds می‌باشد. به نظر می‌رسد این پرندگان خشمگین و سازندگان آن این بار هوای حمله به ایران را در سر می‌پرورانند.

 

به نوشته آی تی آنالیز، در جدیدترین نسخه بازی «پرندگان خشمگین»‌ (Angry Birds) با نام Fry Me To The Moon، در مرحله 9 این بازی شما باید در سیاره‌ای به جنگ دشمنان خود و نابود ساختن آنها بروید که کاملا شبیه به نقشه کشور عزیزمان ایران می‌باشد.

 

 

عکس 1 (نقشه ایران)

 

البته در این بازی کار به اینجا ختم نمی‌شود و در مرحله 10 نیز شما به تخریب خانه‌هایی می‌پردازید که طبیعتا خانه‌های ایرانیان است چرا که این خانه‌ها بر روی سیاره‌ای شبیه به نقشه ایران بوده و حتی یکی از این خانه‌ها چیزی نیست جز برج میلاد.

 

 

عکس 2 (برج میلاد)

 

اخیرا سازندگان غربی بازی‌های رایانه‌ای، در بازی‌های خود حمله به ایران را در دستور کار خود قرار داده‌اند. پیش از این نیز بازی «میدان نبرد 3» که در آن نیروهای آمریکایی به ایران و تهران حمله کرده و آن را به اشغال خود در می‌آورند انتقادهایی زیادی را به ویژه از سوی بازی‌بازهای ایرانی به همراه داشته است.موضوعات مرتبط: عکس ، سیاسی ، عمومی

تاريخ : دوشنبه 20 آذر1391 | 19:3 | نویسنده : رضا |

آوای انتظار ماه محرم و روز عاشورا

آوای انتظار ماه محرم و روز عاشورا

»


آهنگ پیشواز های همراه اول به مناسبت ماه محرم و روز عاشورا رو برای شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم لذت ببرید . به امید ظهور آقا امام زمان (عج) .

التماس دعا

آوای انتظار ماه محرم

کد آهنگ
نام آهنگ
اثری از
30080 فاطمه یعنی تمام هستیم میرداماد
30072 فاطمه خدا کنه از رو زمین پاشی اکبری
30972 غوغا در آسمان محمودرضا مومن
30450 غم دل با تو بگویم وحید آبریان
30811 غلام حیدر رضا هلالی
10180 غضب نگاهش حیدریه کریمی
30557 غصه نخور عزیزم حسین خواجه امیری (ایرج)
30082 غروب مدینه چه دلگیره علیمی
30239 عموم عباس شاهین آرین
30243 عمو عمو آب آب علیمی
10106 عمو عباس بنی فاطمه
10175 عمو حسین جانم طاهری
30236 عمه بابایم کجاست 2 کویتی پور
30235 عمه بابایم کجاست 1 کویتی پور
30397 علی گویم علی رستمیان
30809 علی ولی اله رضا هلالی
30813 علی مولا یا علی2 رضا هلالی
30814 علی مولا یا علی1 رضا هلالی
30404 علی مولا مهرداد کاظمی
30386 علی علی حیدر مدد رضا هلالی
30233 علی علی (مولودی ) ملاباسم
30227 علی را وصف در باور نیاید محمد اصفهانی
10192 علی اکبر لیلا حدادیان
30400 علی امامی گروه همسرایی لیله القدر
30238 علی اصغر علی عبدالمالکی
30287 علی ولی الله هلالی
30225 علی بود سید خلیل عالی نژاد
30249 علمدار نیامد داود سرداری

موضوعات مرتبط: شهدا ، عمومی ، نوحه و آهنگ

تاريخ : پنجشنبه 2 آذر1391 | 19:27 | نویسنده : رضا |

اس ام اس عاشورا و تاسوعای حسینی


هر قدم قافله سوی خزان میرود / مشک به مهمانی تیر و کمان میرود . . .

 

اس ام اس عاشورا و تاسوعای حسینی

 

اردوی محرم به دلم خیمه به پا کرد

دل را حرم و بارگه خون خدا کرد

 

اس ام اس عاشورا و تاسوعای حسینی

 

السلام علیک یا أباعبدالله
وعلی الارواح التی حلت بفنائک علیکم منی جمیعا
سلام الله أبدا مابقیت وبقی اللیل والنهار
ولاجعله الله آخر العهد منی لزیارتکم
السلام علی الحسین
وعلى علی بن الحسین
وعلى أولاد الحسین
وعلى أصحاب الحسین

 

اس ام اس عاشورا و تاسوعای حسینی

 

منم نواده ی هاجر که پیش چشم ترم / به مذبح آمده این بار هر دو تا پسرم . . .

 

اس ام اس عاشورا و تاسوعای حسینی


موضوعات مرتبط: اهل بیت ، عمومی

ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه 1 آذر1391 | 18:57 | نویسنده : رضا |

دانلود آهنگ جدید و بسیار زیبای محمد ماهان با نام علی اصغر (ع) ویژه ماه محرم و ایام سوگواری

دانلود آهنگ جدید و بسیار زیبای محمد ماهان با نام علی اصغر (ع)
ترانه : محمد ماهان - میکس و مسترینگ : مجتبی لطفی
ویژه ماه محرم و ایام سوگواری


دانلود از لینک مستقیم
Download

دانلود از لینک کمکی
download


موضوعات مرتبط: اهل بیت ، عمومی ، نوحه و آهنگ

تاريخ : چهارشنبه 24 آبان1391 | 10:49 | نویسنده : رضا |

دانلود آهنگ جدید ، فوق العاده زیبا و شنیدنی رضا شیری و مسیا به نام مجنون بی چون و چرا( ویژه ماه محرم

دانلود آهنگ جدید ، فوق العاده زیبا و شنیدنی رضا شیری و مسیا به نام مجنون بی چون و چرا

ترانه : یاسر سرلک - ملودی : رضا شیری
 تنظیم و میکس و مستر : مسعود جهانی
تهیه شده در استدیو رضا شیری
  ویژه ماه محرم و ایام سوگواری 
دانلود از لینک مستقیم
download

دانلود از لینک کمکی
download

موضوعات مرتبط: عمومی ، نوحه و آهنگ

تاريخ : چهارشنبه 24 آبان1391 | 10:46 | نویسنده : رضا |

دانلود آهنگ جدید و بسیار زیبای علی زیبایی ( تکتا ) به نام عمو جونم عباسدانلود از لینک مستقیم
download

دانلود از لینک کمکی
download

موضوعات مرتبط: عمومی ، نوحه و آهنگ

تاريخ : چهارشنبه 24 آبان1391 | 10:43 | نویسنده : رضا |

سرود پایانی هیئت (۳) / بوی کربلا داره روضه های ما

تاريخ : دوشنبه 22 آبان1391 | 18:34 | نویسنده : رضا |

صوتی / دانلود سرود زیبای پایانی هیئت – حاج مهدی سلحشور


این سرود در تاریخ ۹۱/۷/۱۲ در هییئت فاطمیون قم توسط حاج مهدی سلحشور خوانده شده است .

دانلود کلیپ سرود پایانی – حاج مهدی سلحشور

حجم : ۶٫۵۳ مگابات

مدت : حدود ۹ دقیقه

*************************

متن سرود  پایانی :

آقا جان در انتظار تو همه جهان

بیا ای مهدی صاحب زمان، ای حجّت ازلی

بر پا کن قیامتی تو همه عالمین

با ذکر یا لثارات الحسین، با ذوالفقار علی

دیدنیه از پرتو نور ناب تو

پیوند نهضت ما و انقلاب تو

سید خراسانیه در رکاب تو

جان به کف داریم ، در خط رهبر

با ولی هستیم ، تـا دم آخـر

*************************

شهیدان ! بسیج ما یادگار شماست

با جانفشانی شما بالاست، همیشه پرچم ما

با یاد حماسه های بی نظیرتون

همیشه روشنه مسیرتون ، مسیر کرب و بلا

همیشه قاب عکستون روبروی ماست

دلاوری های شما آبروی ماست

خدا می دونه شهادت آرزوی ماست

از شما داریم ، شور حق خواهی

می شیم آخر تا ، کربلا راهی

جان به کف داریم ، در خط رهبر

با ولی هستیم ، تـا دم آخـر

*************************

وقتی که ما شیعه فاتح خیبریم

همه فدائی پیمبریم، با غیرتی علوی

قلب ما خدا گواست نداره طاقتی

بشه کوچکترین اهانتی، به ساحت نبوی

می ریزه عالمی به هم از خروش ما

واهمه ای نداریم از هیچکی تو دنیا

هر روز ما می شه مثه روز عاشورا

غیرت دینی ، در نهاد ما

حیرونه دشمن، از جهاد ما

جان به کف داریم ، در خط رهبر

با ولی هستیم ، تـا دم آخـر

*************************

تو دنیا تا وقتی یارمه امام رضا

دار و ندارمه امام رضا ، دیگه غمی ندارم

جز آقا فروغ چشمای من کیه

شفیع فردای من کیه ، که سر به پاش بذارم

این روزگار روشنو ،  این سعادت رو

این اقتدار و عزتِ بی نهایت رو

ما از امام رضا داریم این ولایت رو

قبلة قلبم ، مرقد آقاست

پایتخت دل‌ ، مشهد الرضاست

*************************

منبع : www.fatemiyon.ir


موضوعات مرتبط: اهل بیت ، عمومی ، نوحه و آهنگ

تاريخ : دوشنبه 22 آبان1391 | 18:26 | نویسنده : رضا |

سرود پایانی / دانلود مداحی زیبای میثم مطیعی / زائر کوی حسین … + متن شعر

سرود پایانی هیأت میثاق با شهدا بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام

محرم ۹۰

با صدای میثم مطیعی و امیر عباسی

دانلود کلیپ صوتی دم پایانی هیئت

حجم : ۱٫۶۵ مگابایت

فرمت : mp3

دانلود همان سرود پایانی در شب های دیگر با صدای تک میثم مطیعی (۱) – حجم : ۱۲٫۹  مگابایت

دانلود همان سرود پایانی در شب های دیگر با صدای تک میثم مطیعی (۲) – حجم : ۵٫۲۵  مگابایت

امام حسین (ع)

متن شعر :

زائر کوی حسین، گشته دل و جان ما

بسته به موی حسین، حال پریشان ما

دلخوشی عاشقان، روضه خون خداست

جنّت ما هیأت است، مقصد ما کربلاست

مولایم، اربابم یا حسین، از عشقت بی تابم یا حسین

فریاد هل من ناصرت در یاد ماست

یا لیتنا کنّا معک فریاد ماست (۲)

———————————

در پی روح خدا، سوی خدا می رویم

همچو شهیدان سوی، کرب و بلا می رویم

جان و دل عاشقان، نذر رضای ولی

نذر علمدار عشق، حضرت سید علی

همراز گلهای پرپرم، سرباز گمنام رهبرم

آخر شهیدم می کند عشق ولی

چشم من و فرمان تو سید علی (۲)

———————————

آتش هجرت زده، شعله به دلهایمان

صاحب این دل تویی، حضرت صاحب زمان

می رسی و می رود، سوز غم از سینه ها

می رسی و می بری، غربت آدینه را

یا مهدی، یا مولا العجل، آقا یابن الزهرا العجل

یابن الحسن ای قبله هفت آسمان

در هر نفس می خوانمت تا پای جان (۲)


موضوعات مرتبط: اهل بیت ، عمومی ، نوحه و آهنگ

تاريخ : دوشنبه 22 آبان1391 | 18:19 | نویسنده : رضا |

کد های پیشواز ایرانسل / بیانات مقام معظم رهبری

۴۴۱۲۰۵۰   مقام معظم رهبری  توصیه به جوانان
۴۴۱۸۲۸    مقام معظم رهبری  کجایند عمارها
۴۴۱۲۴۲۸   مقام معظم رهبری  وظیفه امروز ما
۴۴۱۲۱۵۵   مقام معظم رهبری  شور انقلابی
۴۴۱۲۴۲۵  مقام معظم رهبری  همت کنیم
۴۴۱۲۴۲۶  مقام معظم رهبری  خاصیت حرکت الهی
۴۴۱۲۴۲۱  مقام معظم رهبری  ۸سال جنگ سخت،۸ماه جنگ نرم
۴۴۱۲۴۲۲  مقام معظم رهبری  فتنه یعنی…
۴۴۱۲۴۲۴  مقام معظم رهبری  همت مضاعف و مایوس کردن دشمن

موضوعات مرتبط: ولایت ، عمومی

ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 9 آبان1391 | 19:32 | نویسنده : رضا |

چک یک میلیاردی

وقتی استاد فرشچیان در ازای طراحی و تذهیب ضریح جدید امام حسین (ع) یک میلیارد تومان طلب کرد، مسوولان با اکراه و اجبار پرداخت کردند. وقتی کار ساخت ضریح تمام شد، فرشچیان به کنار ضریح آمد، چک یک میلیاردی را درون ضریح انداخت.
استاد با این کار نشان داد که هنرمند باید ارزش هنرش را به رخ دیگران بکشد ولی هنرش را نفروشد.
دست این استادو باید بوسید


موضوعات مرتبط: اهل بیت ، عکس ، عمومی

تاريخ : جمعه 21 مهر1391 | 20:23 | نویسنده : رضا |

دحوالارض

به نام خداوندی که می خواهد به هر وسیله ای بندگانش را بیامرزد و به بهشت راهی کند!

به نام خداوندی که ره هفتاد ساله را ، یک روزه رفتن به بندگانش آموخت !!

و به نام پروردگار مهربانی که فرشتگانش را مأمور کرد تا از برای بندگانش طلب عفو نمایند !!!


روز بیست و پنجم ذیقعده، هم‏زمان با دحوالارض یعنی گسترش یافتن زمین است.

در شب این روز حضرت ابراهیم و حضرت عیسی علیهماالسلام به دنیا آمده‏ اند.

همچنین این روز به عنوان روز قیام امام زمان مهدی موعود(عج) معرفی شده است.

اعمال شب و روز دحو الارض:

۱. روزه:

همانطور که در بالا ذکر شد روزه در این روز مطابق با یکی از آن چهار روز است که در تمام سال بفضیلت روزه ممتاز است.

۲. نماز:

نمازی که در کتب شیعه قمیین روایت شده است.

آن دو رکعت است در وقت چاشت در هر رکعت بعد از حمد پنج مرتبه سوره و الشمس بخواند و بعد از سلام نماز بخواند لا حَوْلَ وَ لا قُوَّةَ إِلا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ پس دعا کند و بخواند یَا مُقِیلَ الْعَثَرَاتِ أَقِلْنِی عَثْرَتِی یَا مُجِیبَ الدَّعَوَاتِ أَجِبْ دَعْوَتِی یَا سَامِعَ الْأَصْوَاتِ اسْمَعْ صَوْتِی وَ ارْحَمْنِی وَ تَجَاوَزْ عَنْ سَیِّئَاتِی وَ مَا عِنْدِی یَا ذَا الْجَلالِ وَ الْإِکْرَامِ .

۳. دعا :

خواندن این دعا است که شیخ در مصباح فرموده مستحب است خواندن آن.

اللَّهُمَّ دَاحِیَ الْکَعْبَةِ وَ فَالِقَ الْحَبَّةِ وَ صَارِفَ اللَّزْبَةِ وَ کَاشِفَ کُلِّ کُرْبَةٍ أَسْأَلُکَ فِی هَذَا الْیَوْمِ مِنْ أَیَّامِکَ الَّتِی أَعْظَمْتَ حَقَّهَا وَ أَقْدَمْتَ سَبْقَهَا وَ جَعَلْتَهَا عِنْدَ الْمُؤْمِنِینَ وَدِیعَةً وَ إِلَیْکَ ذَرِیعَةً وَ بِرَحْمَتِکَ الْوَسِیعَةِ أَنْ تُصَلِّیَ عَلَی مُحَمَّدٍ عَبْدِکَ الْمُنْتَجَبِ فِی الْمِیثَاقِ الْقَرِیبِ یَوْمَ التَّلاقِ فَاتِقِ کُلِّ رَتْقٍ وَ دَاعٍ إِلَی کُلِّ حَقٍّ وَ عَلَی أَهْلِ بَیْتِهِ الْأَطْهَارِ الْهُدَاةِ الْمَنَارِ دَعَائِمِ الْجَبَّارِ وَ وُلاةِ الْجَنَّةِ وَ النَّارِ وَ أَعْطِنَا فِی یَوْمِنَا هَذَا مِنْ عَطَائِکَ الْمَخْزُونِ غَیْرَ مَقْطُوعٍ وَ لا مَمْنُوعٍ [مَمْنُونٍ‏] تَجْمَعُ لَنَا بِهِ التَّوْبَةَ وَ حُسْنَ الْأَوْبَةِ یَا خَیْرَ مَدْعُوٍّ وَ أَکْرَمَ مَرْجُوٍّ یَا کَفِیُّ یَا وَفِیُّ یَا مَنْ لُطْفُهُ خَفِیٌّ الْطُفْ لِی بِلُطْفِکَ وَ أَسْعِدْنِی بِعَفْوِکَ وَ أَیِّدْنِی بِنَصْرِکَ وَ لا تُنْسِنِی کَرِیمَ ذِکْرِکَ بِوُلاةِ أَمْرِکَ وَ حَفَظَةِ سِرِّکَ وَ احْفَظْنِی مِنْ شَوَائِبِ الدَّهْرِ إِلَی یَوْمِ الْحَشْرِ وَ النَّشْرِ وَ أَشْهِدْنِی أَوْلِیَاءَکَ عِنْدَ خُرُوجِ نَفْسِی وَ حُلُولِ رَمْسِی وَ انْقِطَاعِ عَمَلِی وَ انْقِضَاءِ أَجَلِی اللَّهُمَّ وَ اذْکُرْنِی عَلَی طُولِ الْبِلَی إِذَا حَلَلْتُ بَیْنَ أَطْبَاقِ الثَّرَی وَ نَسِیَنِیَ النَّاسُونَ مِنَ الْوَرَی وَ أَحْلِلْنِی دَارَ الْمُقَامَةِ وَ بَوِّئْنِی مَنْزِلَ الْکَرَامَةِ وَ اجْعَلْنِی مِنْ مُرَافِقِی أَوْلِیَائِکَ وَ أَهْلِ اجْتِبَائِکَ وَ اصْطِفَائِکَ وَ بَارِکْ لِی فِی لِقَائِکَ وَ ارْزُقْنِی حُسْنَ الْعَمَلِ قَبْلَ حُلُولِ الْأَجَلِ بَرِیئا مِنَ الزَّلَلِ وَ سُوءِ الْخَطَلِ اللَّهُمَّ وَ أَوْرِدْنِی حَوْضَ نَبِیِّکَ مُحَمَّدٍ صَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ وَ اسْقِنِی مِنْهُ مَشْرَبا رَوِیّا سَائِغا هَنِیئا لا أَظْمَأُ بَعْدَهُ وَ لا أُحَلَّأُ وِرْدَهُ وَ لا عَنْهُ أُذَادُ وَ اجْعَلْهُ لِی خَیْرَ زَادٍ وَ أَوْفَی مِیعَادٍ یَوْمَ یَقُومُ الْأَشْهَادُ اللَّهُمَّ وَ الْعَنْ جَبَابِرَةَ الْأَوَّلِینَ وَ الْآخِرِینَ وَ بِحُقُوقِ [لِحُقُوقِ‏] أَوْلِیَائِکَ الْمُسْتَأْثِرِینَ اللَّهُمَّ وَ اقْصِمْ دَعَائِمَهُمْ وَ أَهْلِکْ أَشْیَاعَهُمْ وَ عَامِلَهُمْ وَ عَجِّلْ مَهَالِکَهُمْ وَ اسْلُبْهُمْ مَمَالِکَهُمْ وَ ضَیِّقْ عَلَیْهِمْ مَسَالِکَهُمْ وَ الْعَنْ مُسَاهِمَهُمْ وَ مُشَارِکَهُمْ اللَّهُمَّ وَ عَجِّلْ فَرَجَ أَوْلِیَائِکَ وَ ارْدُدْ عَلَیْهِمْ مَظَالِمَهُمْ وَ أَظْهِرْ بِالْحَقِّ قَائِمَهُمْ وَ اجْعَلْهُ لِدِینِکَ مُنْتَصِرا وَ بِأَمْرِکَ فِی أَعْدَائِکَ مُؤْتَمِرا اللَّهُمَّ احْفُفْهُ بِمَلائِکَةِ النَّصْرِ وَ بِمَا أَلْقَیْتَ إِلَیْهِ مِنَ الْأَمْرِ فِی لَیْلَةِ الْقَدْرِ مُنْتَقِما لَکَ حَتَّی تَرْضَی وَ یَعُودَ دِینُکَ بِهِ وَ عَلَی یَدَیْهِ جَدِیدا غَضّا وَ یَمْحَضَ الْحَقَّ مَحْضا وَ یَرْفِضَ الْبَاطِلَ رَفْضا اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَیْهِ وَ عَلَی جَمِیعِ آبَائِهِ وَ اجْعَلْنَا مِنْ صَحْبِهِ وَ أُسْرَتِهِ وَ ابْعَثْنَا فِی کَرَّتِهِ حَتَّی نَکُونَ فِی زَمَانِهِ مِنْ أَعْوَانِهِ اللَّهُمَّ أَدْرِکْ بِنَا قِیَامَهُ وَ أَشْهِدْنَا أَیَّامَهُ وَ صَلِّ عَلَیْهِ [عَلَی مُحَمَّدٍ] وَ ارْدُدْ إِلَیْنَا سَلامَهُ وَ السَّلامُ عَلَیْهِ [عَلَیْهِمْ‏] وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَکَاتُهُ.

امیدوارم در این روز معنوی با بدن روزه و لبان تشنه به یاد ما هم باشید و با دعاهای خیرتان ما را در این جهاد فرهنگی یاری نمائید .
منابع : مفاتیح الجنان ، قسمت اعمال ماه ذی القعده و پایگاه شیعه آنلاینامسال روز دحو الارض در جمعه هفته جاری واقع شده.

حیفه در روز تعطیل از این فیض عظیم بی بهره بمونیم.

موضوعات مرتبط: عمومی

تاريخ : جمعه 21 مهر1391 | 20:18 | نویسنده : رضا |

تصویر / میلاد امام حسین (ع)


هوالمحبوب

امام حسین (ع)

سلام علیکم

فرارسیدن ولادت امام حسین (علیه السلام) و اعیاد شعبانیه مبارک باد.

امروز اولین تصویر از سری تصاویری که برای اعیاد شعبانیه طراحی کرم رو خدمتتون تقدیم می کنم. امیدوارم این تصویر زینت بخش مجالس شادی شما گرامیان باشد. ان شاء الله تعالی

برای دریافت این تصویر، یک صلوات برای تعجیل در ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) بفرستید.

امام حسین (ع)

برای دریافت، روی تصویر بالا کلیک کنید.

هر گونه استفاده از تصاویر (در قالب بنر و پوستر و یا امور تجاری) که موجب نشر فرهنگ اسلامی می شود موجب خوشحالی و رضایت ماست.

یا علی مدد


موضوعات مرتبط: اهل بیت ، عکس ، عمومی

تاريخ : جمعه 2 تیر1391 | 12:6 | نویسنده : رضا |

18+

 چهارمرحله تاثیر سایت‌های مستهجن بر سلامت روانی
سایت‌های مستهجن وجود دارند. چه به ما بربخورد و چه برنخورد

این سایت‌ها به زبان فارسی هم وجود دارند و آمارهای غیر رسمی

نشان می‌دهد که مشتری هم دارند. با پاک کردن صورت مسئله

چیزی عوض...موضوعات مرتبط: عمومی

ادامه مطلب
تاريخ : شنبه 20 خرداد1391 | 13:0 | نویسنده : رضا |
        مطالب قدیمی‌تر >>


.: Weblog Themes By SlideTheme :.